Found 1 products for quote 40BVV09-1 bearing
40BVV09-1 Angular Contact Ball Bearing 40X90X46mm
[2014-10-10]
View More
Part Number:
40BVV09-1
Dimension:
40 x 90 x 46
Structure:
Angular Contact Ball Bearing
Mass:
1.28 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
ZZ,2RS,Open
Bearing Material:
Bearing steel / Chrome steel GCr15
Payment term:
TT/Paypal/LC
Delivery time:
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
40BVV09-1 Angular Contact Ball Bearing Inner Diameter (ID): 40 mm Outer diameter (OD) 90 mm Width/Height:46 mm Material:chrome steel(GCR15) Number of Row: double rows Seals type: open Contact A
Gasket or washer MB30
[2012-11-27]
Gasket or washer MB30
View More
Part Number:
MB30
Dimension:
150 x 205 x 14
Structure:
Gasket or Washer
Seals Type:
no
Bearing Material:
GCr15SiMn
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
LM451349DGA 902F2 inch tapered roller bearing
LM451349DGA 902F2
12-18 x 12-18 x 12-18
Four row inch taper roller bearing
Mass:
135.49 lb KG
Grade Of Accuracy:
P0-P2
chrome steel
Payment term:
100% T/T or Western Union in advance
Delivery time:
5 working days after confirmed your payment
Wuxi City Boukeylin Import & Export Co., Ltd (Free Member)
0089810105 roller bearing 40x80x32mm
40 x 80 x 32
roller
0.68 KG
ABEC1, ABEC3, ABEC5,ABEC7
open or seal
GCR15
T/T, L/C, Western Union
3-30days according to your order
linqing DN Bearing Co., Ltd (Free Member)
Brand:DHXB Model:0089810105 taper roller bearing Sizes:40x80x32mm