Found 1 products for precision spindle bearings VEX40/NS7CE1
VEX40/NS7CE1 bearings 40x68x15mm
[2015-12-18]
View More
Part Number:
VEX40/NS7CE1
Dimension:
40 x 68 x 15
Structure:
Super-precision angular contact ball bearings
Mass:
0.17 KG
Seals Type:
Open . 2RS
Bearing Material:
GCR15
Payment term:
T/T, PAYPAL, WESTERN UNION
Delivery time:
Within 3-7 working days
Hong Kong Xingchuang Weiye International Trade Co., Ltd (Free Member)
Our company cash supply VEX40/NS7CE1 bearing,basic specifications 40 mm X 68 mm X 15 mm Super-precision angular contact ball bearings.
Deep groove ball bearing 6020-2rs 6020zz
[2013-03-26]
View More
Part Number:
Dimension:
100 x 150 x 24
Structure:
single-row
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
Open
Bearing Material:
Chrome steel/Carbon steel
ING TECHNOLOGY CO.,LTD (Free Member)
6019 Bearing 95*145*24mm
6019 Bearing 95*145*24mm