NATV17PP Track Roller Bearing
NATV17PP Track Roller Bearing
🔍
NATV17PP
Bore Diameter:17 mm
Outside Diameter:40 mm
Width:21 mm
Weight:0.152 kg
Click here to send inquiry
The NATV17PP bearing is a roller bearing with an inner diameter of 17 mm , an outer diameter of 40 mm, a width of 21 mm. It typically uses P0,P6,P5 grade precision tolerances and together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
17 mm
Outside Diameter:
40 mm
Thickness:
21 mm
Weight:
0.152 KG
Specifications:
Structure:
Track Roller Bearing
Precision Rating:
P0,P6,P5
Bearing Material:
GCR15
Transaction Information:
Payment term:
T/T,PAYPAL, west union
Delivery time:
3 work days
Detailed description
How can you buy NATV17PP Track Roller Bearing on the Internet?
High quality NATV17PP ( 0.152 kg Mass, ID: 17 mm OD: 40 mm WD: 21 mm , P0,P6,P5 Accuracy Class , GCR15 Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. NATV17PP. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.