MR12MLEE Linear Guide Block 12x27x13mm
🔍
MR12MLEE
Bore Diameter:12 mm
Outside Diameter:27 mm
Width:13 mm
Weight:0.051 kg
Click here to send inquiry
The MR12MLEE bearing is a Linear Guide Block with an inner diameter of 12 mm , an outer diameter of 27 mm, a width of 13 mm. It typically uses P ; H ; N grade precision tolerances and Optional type, together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
12 mm
Outside Diameter:
27 mm
Thickness:
13 mm
Weight:
0.051 KG
Specifications:
Structure:
Linear Guide Block
Brand:
As per customers' Requests
Precision Rating:
P ; H ; N
Bearing Material:
Bearing Steel ; Others
Seals Type:
Optional
Transaction Information:
Payment term:
T/T Wire Transfer; Western Union; Paypal
Delivery time:
Within 3 working days
Detailed description
How can you buy MR12MLEE Linear Guide Block 12x27x13mm on the Internet?
High quality MR12MLEE ( 0.051 kg Mass, ID: 12 mm OD: 27 mm WD: 13 mm , P ; H ; N Accuracy Class , Bearing Steel ; Others Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. MR12MLEE. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.