LR8X12X10.5 Needle Roller Bearing Inner Ring 8x12x10.5mm
🔍
LR8X12X10.5
Bore Diameter:8 mm
Outside Diameter:12 mm
Width:10.5 mm
Click here to send inquiry
The LR8X12X10.5 bearing is a Needle Roller Bearings with an inner diameter of 8 mm , an outer diameter of 12 mm, a width of 10.5 mm. together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
8 mm
Outside Diameter:
12 mm
Thickness:
10.5 mm
Specifications:
Structure:
Needle Roller Bearings
Bearing Material:
Chrome Steel
Transaction Information:
Payment term:
by T/T in advance
Detailed description
How can you buy LR8X12X10.5 Needle Roller Bearing Inner Ring 8x12x10.5mm on the Internet?
High quality LR8X12X10.5 ( ID: 8 mm OD: 12 mm WD: 10.5 mm , Chrome Steel Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. LR8X12X10.5. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.