LMHC35LUU Flanged Linear Bearing 35x52x135mm
🔍
LMHC35LUU
Bore Diameter:35 mm
Outside Diameter:52 mm
Width:135 mm
Click here to send inquiry
The LMHC35LUU bearing is a Linear Bearings with an inner diameter of 35 mm , an outer diameter of 52 mm, a width of 135 mm. together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
35 mm
Outside Diameter:
52 mm
Thickness:
135 mm
Specifications:
Structure:
Linear Bearing
Bearing Material:
Chrome Steel / Bearing Steel
Transaction Information:
Payment term:
by T/T in advance.
Detailed description
How can you buy LMHC35LUU Flanged Linear Bearing 35x52x135mm on the Internet?
High quality LMHC35LUU ( ID: 35 mm OD: 52 mm WD: 135 mm , Chrome Steel / Bearing Steel Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. LMHC35LUU. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.