LMFP13UU Flanged Linear Bearing 13x23x32mm
🔍
LMFP13UU
Bore Diameter:13 mm
Outside Diameter:23 mm
Width:32 mm
Click here to send inquiry
The LMFP13UU bearing is a Linear Bearings with an inner diameter of 13 mm , an outer diameter of 23 mm, a width of 32 mm. together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
13 mm
Outside Diameter:
23 mm
Thickness:
32 mm
Specifications:
Bearing Material:
Chrome Steel / Bearing Steel
Transaction Information:
Payment term:
by T/T in advance.
Detailed description
How can you buy LMFP13UU Flanged Linear Bearing 13x23x32mm on the Internet?
High quality LMFP13UU ( ID: 13 mm OD: 23 mm WD: 32 mm , Chrome Steel / Bearing Steel Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. LMFP13UU. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.