LMEF30UU Flange Linear Ball Bearing 30x47x68mm
🔍
LMEF30UU
Bore Diameter:30 mm
Outside Diameter:47 mm
Width:68 mm
Weight:0.56 kg
Click here to send inquiry
The LMEF30UU bearing is a Linear Motion Bearing with an inner diameter of 30 mm , an outer diameter of 47 mm, a width of 68 mm. It typically uses P0~P2 ; ABEC1~ABEC9 grade precision tolerances and Optional type, together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
30 mm
Outside Diameter:
47 mm
Thickness:
68 mm
Weight:
0.56 KG
Specifications:
Structure:
Flange Linear Bushing
Brand:
As per customers' requirements
Precision Rating:
P0~P2 ; ABEC1~ABEC9
Bearing Material:
Bearing Steel ; Others
Seals Type:
Optional
Transaction Information:
Payment term:
T/T Wire Transfer; Western Union; Paypal
Delivery time:
Within 3 working days
Detailed description
How can you buy LMEF30UU Flange Linear Ball Bearing 30x47x68mm on the Internet?
High quality LMEF30UU ( 0.56 kg Mass, ID: 30 mm OD: 47 mm WD: 68 mm , P0~P2 ; ABEC1~ABEC9 Accuracy Class , Bearing Steel ; Others Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. LMEF30UU. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.