LAH45ANZ Linear Guide Block 45x86x70mm
🔍
LAH45ANZ
Bore Diameter:45 mm
Outside Diameter:86 mm
Width:70 mm
Weight:3.00 kg
Click here to send inquiry
The LAH45ANZ bearing is a Linear Guide Block with an inner diameter of 45 mm , an outer diameter of 86 mm, a width of 70 mm. It typically uses PC ; PH grade precision tolerances and Optional type, together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
45 mm
Outside Diameter:
86 mm
Thickness:
70 mm
Weight:
3.00 KG
Specifications:
Structure:
Linear Guide Block
Brand:
As per customers' requirements
Precision Rating:
PC ; PH
Bearing Material:
Bearing Steel ; Stainless Steel ; Others
Seals Type:
Optional
Transaction Information:
Payment term:
T/T Wire Transfer ; Western Union ; Paypal
Delivery time:
Within 3 working days
Detailed description
How can you buy LAH45ANZ Linear Guide Block 45x86x70mm on the Internet?
High quality LAH45ANZ ( 3.00 kg Mass, ID: 45 mm OD: 86 mm WD: 70 mm , PC ; PH Accuracy Class , Bearing Steel ; Stainless Steel ; Others Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. LAH45ANZ. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.