L68FC48350L Bearing Inner Ring Bearing Inner Bush
🔍
L68FC48350L
Bore Diameter:340 mm
Outside Diameter:480 mm
Width:350 mm
Click here to send inquiry
The L68FC48350L bearing is a thrust tapered roller bearing with an inner diameter of 340 mm , an outer diameter of 480 mm, a width of 350 mm. together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
340 mm
Outside Diameter:
480 mm
Thickness:
350 mm
Specifications:
Structure:
cylindrical roller
Brand:
ESG
Transaction Information:
Detailed description
How can you buy L68FC48350L Bearing Inner Ring Bearing Inner Bush on the Internet?
High quality L68FC48350L ( ID: 340 mm OD: 480 mm WD: 350 mm ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. L68FC48350L. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.