K4X7X10TN Radial Needle Roller And Cage Assemblies 4x7x10mm
🔍
K4X7X10TN
Bore Diameter:4 mm
Outside Diameter:7 mm
Width:10 mm
Weight:0.0007 kg
Click here to send inquiry
The K4X7X10TN bearing is a Radial Needle Roller and Cage Assemblies with an inner diameter of 4 mm , an outer diameter of 7 mm, a width of 10 mm. It typically uses P0 P6 P5 P4 P2 grade precision tolerances and together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
4 mm
Outside Diameter:
7 mm
Thickness:
10 mm
Weight:
0.0007 KG
Specifications:
Structure:
Radial Needle Roller and Cage Assemblies
Brand:
Neutral or OEM
Precision Rating:
P0 P6 P5 P4 P2
Bearing Material:
bearing steel Gcr15
Transaction Information:
Payment term:
TT ,PAYPAL ,Western Union
Delivery time:
according your quantity
Detailed description
How can you buy K4X7X10TN Radial Needle Roller And Cage Assemblies 4x7x10mm on the Internet?
High quality K4X7X10TN ( 0.0007 kg Mass, ID: 4 mm OD: 7 mm WD: 10 mm , P0 P6 P5 P4 P2 Accuracy Class , bearing steel Gcr15 Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. K4X7X10TN. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.