Found 1 products for joint bearing GEG140ES
GEG140ES bearing
[2014-02-27]
GEG140ES bearing
View More
Part Number:
GEG140ES
Structure:
Spherial Plain Bearing
Mass:
19.010 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P2,P4,P5,P6
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
T/T L/C
Delivery time:
negotiable
Wuxi Huihao Bearing Co., Ltd. (Free Member)
No.:GEG140ES Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimension:140mm x230mm x130mm ID (inner diameter)/Bore:140mm OD(outer diameter):230mm Width/Height/thickness:130mm
51213 thrust ball bearing 65x100x27mm
[2014-07-04]
Structure:
ball
Mass:
0.684 KG
Grade Of Accuracy:
ABEC1, ABEC3, ABEC5,ABEC7
Seals Type:
zz or rs
Bearing Material:
GCR15
Payment term:
T/T, L/C, Western Union
Delivery time:
3-30days according to your order
linqing DN Bearing Co., Ltd (Free Member)
Brand:DHXB Model:51213 thrust ball bearing Sizes: 65x100x27mm
7208 ball bearing
7208 ball bearing
ball
0.11 KG
ABEC1 ABEC3 ABEC5
Seals Type:
zz, rs open
T/T ,WESTERN UNION
2 TO 25 days
Brand:DHXB Model:7208 angular contact ball bearing Sizes:40x80x18mm
52414 Thrust ball bearing 70x150x107mm
Thrust Ball Bearing
P0,P6,P5,P4,P2
ZZ,2RS,Open
Bearing steel / Chrome steel GCr15
TT/Paypal/LC
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
52414 Thrust ball bearing Inner Diameter (ID): 70 mm Outer diameter (OD): 150 mm Width/Height: 107 mm Weight: 9.168 KG Material:chrome steel(GCR15) Number of Row: single rows S