Found 1 products for joint bearing GEEW35ES
GEEW35ES bearing
[2014-02-10]
GEEW35ES bearing
View More
Part Number:
GEEW35ES
Dimension:
35 x 55 x 35
Structure:
Spherial Plain Bearing
Mass:
0.253 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P2,P4,P5,P6
negotiable
Wuxi Huihao Bearing Co., Ltd. (Free Member)
No.:GEEW35ES Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions:35mm x55mm x35mm ID (inner diameter)/Bore:35mm OD(outer diameter):55mm Width/Height/thickness:35mm
H 3122 Adapter sleeve
[2013-01-14]
H 3122 Adapter sleeve
View More
Part Number:
H 3122
Dimension:
100 x 145 x 81
Structure:
Adapter sleeves
Seals Type:
no
Bearing Material:
20 Number Steel,45 Number Steel
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
Current Code:H 3122 Dimension:100x145x81 mm Lock Nut:KM22 Locking device:MB22 Matched Bearing type:23122 CCK/W33 Weight:2.1 kgs The Ring material:20 Number steel ,45 Number steel