IR85X95X36 Needle Roller Bearing Inner Ring 85x95x36mm
The IR85X95X36 bearing is a Needle Roller Bearings with an inner diameter of 85 mm , an outer diameter of 95 mm, a width of 36 mm. together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
×
Dimensions:
Inside Diameter:
85 mm
Outside Diameter:
95 mm
Thickness:
36 mm
Specifications:
Structure:
Needle Roller Bearings
Bearing Material:
Chrome Steel
Transaction Information:
Payment term:
by T/T in advance
Detailed description
IR85X95X36 Inner Ring / Needle Roller Bearing
Bearing Model No. : IR85X95X36
Type: Needle Roller Bearing
Size: 85x95x36mm
(Inner Diameter ) d: 85mm
(Outer Diameter ) D: 95mm
(Width/Heigh/Thickness) T: 36mm
IR85X95X36 Needle Roller Bearing
If any need of this bearing, please click the button “Contact Now" to send us your inquiry.
How can you buy IR85X95X36 Needle Roller Bearing Inner Ring 85x95x36mm on the Internet?
High quality IR85X95X36 ( ID: 85 mm OD: 95 mm WD: 36 mm , Chrome Steel Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. IR85X95X36. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.