IR45X50X25 Needle Roller Bearing Inner Ring 45x50x25mm
🔍
IR45X50X25
Bore Diameter:45 mm
Outside Diameter:50 mm
Width:25 mm
Click here to send inquiry
The IR45X50X25 bearing is a Needle Roller Bearings with an inner diameter of 45 mm , an outer diameter of 50 mm, a width of 25 mm. together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
45 mm
Outside Diameter:
50 mm
Thickness:
25 mm
Specifications:
Structure:
Needle Roller Bearings
Bearing Material:
Chrome Steel
Transaction Information:
Payment term:
by T/T in advance
Detailed description
How can you buy IR45X50X25 Needle Roller Bearing Inner Ring 45x50x25mm on the Internet?
High quality IR45X50X25 ( ID: 45 mm OD: 50 mm WD: 25 mm , Chrome Steel Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. IR45X50X25. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.