Found 1 products for high qualty 25TAC62B
25TAC62B bearing
[2015-04-24]
25TAC62B bearing
View More
Part Number:
25TAC62B
Dimension:
35 x 72 x 15
Structure:
ball screw bearing
Mass:
0.236 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
ZZ,2Z,RS,2RS,OPEN
Bearing Material:
Bearing steel / Chrome steel GCr15
Payment term:
TT/Paypal/LC
Delivery time:
1-30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
Angular Contact Ball Bearing 7206B
[2013-09-13]
View More
Part Number:
7206B
Dimension:
30 x 62 x 16
Structure:
Angular Contact Ball Bearing
Mass:
0.208 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P5,P6
Bearing Material:
Chrome Steel || Stainless Steel || Carbon Steel
Payment term:
TT,L/C
Delivery time:
According to the bearings
Linqing Jiaming Bearing Co,.Ltd (Free Member)
Item No.: 7206B Ball Bearing Structure: Angular Contact Ball Bearing Type:Ball Bearing ID (inner diameter)/Bore: 30 mm OD (outer diameter): 62 mm Width/Height/thickness: 16 mm Weight: 0.208 Kg
618/1180 MB deep groove ball bearing 1180x1420x106mm
618/1180 MB
1180 x 1420 x 106
Deep Groove Ball Bearing
330 KG
ABEC1, ABEC3, ABEC5, ABEC7
Seals Type:
open type
bearing steel GCr15SiMn
30% prepay, 70% balanced before bearing's despatc