HCR45A1UU Curved Linear Guide Rail Block 45x120x60mm
🔍
HCR45A1UU
Bore Diameter:45 mm
Outside Diameter:120 mm
Width:60 mm
Weight:2.80 kg
Click here to send inquiry
The HCR45A1UU bearing is a Linear Guide Block with an inner diameter of 45 mm , an outer diameter of 120 mm, a width of 60 mm. It typically uses H grade precision tolerances and Optional type, together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
45 mm
Outside Diameter:
120 mm
Thickness:
60 mm
Weight:
2.80 KG
Specifications:
Structure:
Linear Guide Block
Brand:
As Per Request
Precision Rating:
H
Bearing Material:
Bearing Steel
Seals Type:
Optional
Transaction Information:
Payment term:
T/T ; Western Union ;Moneygram ; Paypal
Delivery time:
Within 3 Working Days
Detailed description
How can you buy HCR45A1UU Curved Linear Guide Rail Block 45x120x60mm on the Internet?
High quality HCR45A1UU ( 2.80 kg Mass, ID: 45 mm OD: 120 mm WD: 60 mm , H Accuracy Class , Bearing Steel Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. HCR45A1UU. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.