GIKPSR30-PS Rod End 30x71x145.5mm
🔍
GIKPSR30-PS
Bore Diameter:30 mm
Outside Diameter:71 mm
Width:145.5 mm
Click here to send inquiry
The GIKPSR30-PS bearing is a Rod End with an inner diameter of 30 mm , an outer diameter of 71 mm, a width of 145.5 mm. together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
30 mm
Outside Diameter:
71 mm
Thickness:
145.5 mm
Specifications:
Structure:
Rod End
Bearing Material:
Chrome Steel / Bearing Steel
Transaction Information:
Payment term:
by T/T in advance
Detailed description
How can you buy GIKPSR30-PS Rod End 30x71x145.5mm on the Internet?
High quality GIKPSR30-PS ( ID: 30 mm OD: 71 mm WD: 145.5 mm , Chrome Steel / Bearing Steel Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. GIKPSR30-PS. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.