Item:Radial Spherical Plain Bearings GEH220HT 220mm*320mm*155mm
Type: Radial Spherical Plain Bearings
Lubrication: Oil or Grease
Dimensions: 220mm x 320mm x155mm/Metric
ID (inner diameter)/Bore: 220mm
OD (outer diameter): 320mm
Width/Height/thickness: 155mm
Weight:49.8kg
Precision Rating: P0(ABEC-1),P6(ABEC-3),P5(ABEC-5),P4(ABEC-7),P2(ABEC-9)
Process Range: from Id 100 mm to OD 1000 mm