Item:Radial Spherical Plain Bearings GEEW125ES 125mm*180mm*125mm
Type: Radial Spherical Plain Bearings
Lubrication: Oil or Grease
Dimensions: 125mm x 180mm x125mm/Metric
ID (inner diameter)/Bore: 125mm
OD (outer diameter): 180mm
Width/Height/thickness: 125mm
Weight:8.49kg
Precision Rating: P0(ABEC-1),P6(ABEC-3),P5(ABEC-5),P4(ABEC-7),P2(ABEC-9)
Process Range: from Id 100 mm to OD 1000 mm