GEC600HT
Structure: GEC HT
Inside Diameter: 600 mm
Outside Diameter: 800 mm
Thickness: 272 mm
Seals Type:
Material: GCR15
Precision Rating: ZV1
Item:Radial Spherical Plain Bearings GEC600HT 600mm*800mm*272mm
Type: Radial Spherical Plain Bearings
Lubrication: Oil or Grease
Dimensions: 600mm x 800mm x272mm/Metric
ID (inner diameter)/Bore: 600mm
OD (outer diameter): 800mm
Width/Height/thickness: 272mm