GCR22EENX Eccentric Guide Roller Bearing 10x22x36.7mm
🔍
GCR22EENX
Bore Diameter:10 mm
Outside Diameter:22 mm
Width:36.7 mm
Weight:*** kg
Click here to send inquiry
The GCR22EENX bearing is a Track Roller Bearing with an inner diameter of 10 mm , an outer diameter of 22 mm, a width of 36.7 mm. It typically uses P0 , P6 , P5 , P4 grade precision tolerances and EE ; EEM type, together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
10 mm
Outside Diameter:
22 mm
Thickness:
36.7 mm
Weight:
*** KG
Specifications:
Structure:
Guide Roller
Brand:
As per customers' Requests
Precision Rating:
P0 , P6 , P5 , P4
Bearing Material:
Stainless Steel ; Bearing Steel
Seals Type:
EE ; EEM
Transaction Information:
Payment term:
T/T Wire Transfer ; Western Union ; Paypal
Delivery time:
Within 3 working days
Detailed description
How can you buy GCR22EENX Eccentric Guide Roller Bearing 10x22x36.7mm on the Internet?
High quality GCR22EENX ( *** kg Mass, ID: 10 mm OD: 22 mm WD: 36.7 mm , P0 , P6 , P5 , P4 Accuracy Class , Stainless Steel ; Bearing Steel Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. GCR22EENX. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.