FR62EUAS Guide Rollers Bearing
FR62EUAS Guide Rollers Bearing
🔍
FR62EUAS
Bore Diameter:19 mm
Outside Diameter:62 mm
Width:46 mm
Reference FOB Price:US11 ~ 33 / Piece
Min. Order:1 Piece
Click here to send inquiry
The FR62EUAS bearing is a Track Roller Bearing with an inner diameter of 19 mm , an outer diameter of 62 mm, a width of 46 mm. together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
19 mm
Outside Diameter:
62 mm
Thickness:
46 mm
Specifications:
Old Designations:
FR62EUAS
Structure:
double roller track roller bearing
Number of Rows:
2
Transaction Information:
Shipping Ways:
Shipping Ways:Express,by air or by sea
Country of Origin:
Germany
Stock:
125 Piece
Payment term:
T/T,PayPal or West Union
Delivery time:
3 days
Detailed description
How can you buy FR62EUAS Guide Rollers Bearing on the Internet?
High quality FR62EUAS ( ID: 19 mm OD: 62 mm WD: 46 mm , 2 Rows ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. FR62EUAS. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.