FC4666170 Bearing
FC4666170 bearing
🔍
FC4666170
Bore Diameter:230 mm
Outside Diameter:330 mm
Width:170 mm
Click here to send inquiry
The FC4666170 bearing is a Four-row Cylindrical Roller Bearings with an inner diameter of 230 mm , an outer diameter of 330 mm, a width of 170 mm. together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
230 mm
Outside Diameter:
330 mm
Thickness:
170 mm
Specifications:
Structure:
four-row cylindrical roller bearing
Brand:
ESG
Transaction Information:
Delivery time:
10-45 days
Detailed description
How can you buy FC4666170 Bearing on the Internet?
High quality FC4666170 ( ID: 230 mm OD: 330 mm WD: 170 mm ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. FC4666170. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.