FC4464210A Bearing
FC4464210A bearing
🔍
FC4464210A
Bore Diameter:220 mm
Outside Diameter:320 mm
Width:210 mm
Click here to send inquiry
The FC4464210A bearing is a Four-row Cylindrical Roller Bearings with an inner diameter of 220 mm , an outer diameter of 320 mm, a width of 210 mm. together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
220 mm
Outside Diameter:
320 mm
Thickness:
210 mm
Specifications:
Structure:
four-row cylindrical roller bearing
Brand:
ESG
Transaction Information:
Delivery time:
10-45 days
Detailed description
How can you buy FC4464210A Bearing on the Internet?
High quality FC4464210A ( ID: 220 mm OD: 320 mm WD: 210 mm ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. FC4464210A. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.