Found 1 products for buy 239/710CA bearing
239/710CA Spherical roller Bearings 710x950x180mm
[2014-08-25]
View More
Part Number:
239/710CA
Dimension:
710 x 950 x 180
Mass:
386 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
ZZ,2RS,Open
Bearing Material:
Bearing steel / Chrome steel GCr15
Payment term:
TT/Paypal/LC
Delivery time:
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
239/710CA Spherical roller Bearings Inner Diameter (ID):710 mm Outer diameter (OD): 950 mm Width/Height:180 mm Weight:386 KG Number of Row: Double row Seals type: open Characteristics: h
UKP 216 pillow block ball bearing
[2013-02-27]
View More
Part Number:
UKP 216
Dimension:
80 x 88.9 x 292
Structure:
pillow block
Seals Type:
metal seal
Bearing Material:
chrome steel
JINAN AOWEI SI BEARING CO.,LTD (Free Member)
Item : UKP 216 pillow block ball bearing Type :pillow block Dimension : 80×88.9×292mm
BK0910 bearing
BK0910 bearing
BK0910
9 x 13 x 10
needle bearing
Grade Of Accuracy:
p6
open
Gcr15
MDZC BEARING CO.,LTD (Free Member)
22210CC bearing 50×90×23mm
22210CC bearing 50×90×23mm