BGCS45BL Linear Guide Block 45x86x60mm
🔍
BGCS45BL
Bore Diameter:45 mm
Outside Diameter:86 mm
Width:60 mm
Weight:1.93 kg
Click here to send inquiry
The BGCS45BL bearing is a Linear Guide Block with an inner diameter of 45 mm , an outer diameter of 86 mm, a width of 60 mm. It typically uses N ; H ; P ; SP ; UP grade precision tolerances and Optional type, together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
45 mm
Outside Diameter:
86 mm
Thickness:
60 mm
Weight:
1.93 KG
Specifications:
Structure:
Linear Guide Block
Brand:
As per customers' requirements
Precision Rating:
Optional
Transaction Information:
Within 3 working days
Detailed description
How can you buy BGCS45BL Linear Guide Block 45x86x60mm on the Internet?
High quality BGCS45BL ( 1.93 kg Mass, ID: 45 mm OD: 86 mm WD: 60 mm , N ; H ; P ; SP ; UP Accuracy Class , Bearing Steel ; Others Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. BGCS45BL. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.