Bearing Inner Ring LFC3448156
bearing inner ring LFC3448156
🔍
LFC3448156
Bore Diameter:170 mm
Outside Diameter:240 mm
Width:156 mm
Click here to send inquiry
The LFC3448156 bearing is a 4-row cylindrical roller bearings with an inner diameter of 170 mm , an outer diameter of 240 mm, a width of 156 mm. together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
170 mm
Outside Diameter:
240 mm
Thickness:
156 mm
Specifications:
Structure:
cylindrical roller
Brand:
ESG
Transaction Information:
Delivery time:
in stock
Detailed description
How can you buy Bearing Inner Ring LFC3448156 on the Internet?
High quality LFC3448156 ( ID: 170 mm OD: 240 mm WD: 156 mm ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. LFC3448156. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.