AXZ61730.4 Thrust Needle Roller Bearing 17x30.4x6mm
🔍
AXZ61730.4
Bore Diameter:17 mm
Outside Diameter:30.4 mm
Width:6 mm
Weight:*** kg
Click here to send inquiry
The AXZ61730.4 bearing is a Thrust Roller Bearing with an inner diameter of 17 mm , an outer diameter of 30.4 mm, a width of 6 mm. It typically uses P6 , P5 , P4 grade precision tolerances and Optional type, together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
17 mm
Outside Diameter:
30.4 mm
Thickness:
6 mm
Weight:
*** KG
Specifications:
Structure:
Thrust Needle Roller
Brand:
As Per Request
Precision Rating:
P6 , P5 , P4
Bearing Material:
Bearing Steel
Seals Type:
Optional
Transaction Information:
Payment term:
T/T Wire Transfer ; Western Union ; Paypal
Delivery time:
Within 3 Working Days
Detailed description
How can you buy AXZ61730.4 Thrust Needle Roller Bearing 17x30.4x6mm on the Internet?
High quality AXZ61730.4 ( *** kg Mass, ID: 17 mm OD: 30.4 mm WD: 6 mm , P6 , P5 , P4 Accuracy Class , Bearing Steel Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. AXZ61730.4. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.