AXK85110 Thrust Needle Bearing
AXK85110 thrust needle bearing
🔍
AXK85110
Bore Diameter:85 mm
Outside Diameter:110 mm
Width:4 mm
Weight:0.3 kg
Click here to send inquiry
The AXK85110 bearing is a thrust needle roller bearing with an inner diameter of 85 mm , an outer diameter of 110 mm, a width of 4 mm. It typically uses p4 grade precision tolerances and open type, together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
85 mm
Outside Diameter:
110 mm
Thickness:
4 mm
Weight:
0.3 KG
Specifications:
Structure:
open
Brand:
CWHY
Precision Rating:
p4
Bearing Material:
bearing steel
Seals Type:
open
Transaction Information:
Payment term:
PAYPAL,TT
Delivery time:
3 days if have stock
Detailed description
How can you buy AXK85110 Thrust Needle Bearing on the Internet?
High quality AXK85110 ( 0.3 kg Mass, ID: 85 mm OD: 110 mm WD: 4 mm , p4 Accuracy Class , bearing steel Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. AXK85110. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.