Found 1 products for ZKLDF460 Double-thrust Angular Contact Ball Bearing
ZKLDF460 Double-thrust Angular Contact Ball Bearing
[2013-03-27]
View More
Part Number:
ZKLDF460
Dimension:
460 x 600 x 70
Structure:
Double-thrust Angular Contact Ball Bearing
Grade Of Accuracy:
p4
Seals Type:
no
Bearing Material:
50mn
UWE Slewing Bearing (Free Member)
item:ZKLDF460 d:460mm D:600mm H:70mm weight: 50kg
sprial roller bearing 5317
[2013-03-04]
sprial roller bearing 5317
Dimension:
85 x 180 x 73
Structure:
sprial roller bearing
Bearing Material:
spring steel alloy steel
Yingkou Sinostar Bearing Co.,ltd (Free Member)
Spiral roller bearing ( 5000series )5317 85mmx180mmx73mm 9.23kg The bearing is the basic structure of spiral roller bearing, is only used to bear radial load, axial displacement can limit shaft and housing, also cannot bear axial load, low speed li ...
discount tapered roller bearing 30319
95 x 200 x 45
tapered roller bearing
Mass:
6.32 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5
Seals Type:
open,ZZ,2RS
chrome steel
Payment term:
30% deposit,70% against copy B/L by TT; or L/C
Delivery time:
15 days upon receipt the 30% deposit; or upon rece
Shanghai Chuanchuang Bearing Co.,Ltd (Free Member)
1.discount for taper roller bearing 30319 with Po,P6 2.inner size: 95mm 3.outer size: 200mm 4.width: 45mm 5.weight: 6.32kg
K17x23x14 bearing
K17x23x14 bearing
K17x23x14
17 x 23 x 14
Radial Needle Roller Bearing
Mass:
11.5 KG
P0 P6 P5 P4 P2
Needle
bearing steel
Payment term:
T/T
Delivery time:
in stock
Xing Xin Yu bearings (Free Member)
Products name K17x23x14 Radial Needle Roller and Cage Assembly Brand name XY Dimension (dXDxT) 17x23x14 mm Basic load ratings(KN) Dyn(C):11000 KN Stat(C0):15000 KN
331787 bearing 241.224x355.498x228.6mm
241.224 x 355.498 x 228.6
tapered roller bearing
81.5 KG
P0 P6 P5 P4 P2
open
chrome steel
T/T L/C at sight
7 Days
Jiangsu snader bearing co.ltd (Free Member)
1.Brand: SKF 2.BearingCategory: Tapered Roller Bearings 3.Model:331787 4.d:241.224 mm 5.D:355.498mm 6.B:228.6mm