Found 1 products for XC71902C.T.P4S high precision angular contact ball bearing
XC71902C.T.P4S spindle bearing 15x28x7mm
[2016-07-07]
View More
Part Number:
XC71902C.T.P4S
Dimension:
15 x 28 x 7
Structure:
angular contact ball bearing
Mass:
0.02 KG
Grade Of Accuracy:
P4/P2
Seals Type:
open/seals
Bearing Material:
SAE52100/100Cr6/SUJ2
Payment term:
T/T, L/C
Delivery time:
2~40 days
BEART ENTERPRISE CO., LIMITED (Free Member)
NU2207E Cylindrical roller bearing
[2013-07-07]
View More
Part Number:
NU2207E
Dimension:
35 x 72 x 23
Structure:
Inside and outside the circle of
Mass:
0.400 KG
Grade Of Accuracy:
P0
Seals Type:
Open
Bearing Material:
Carbon steel
Payment term:
TT/OP
Delivery time:
25-45 day
Jiangshan Zhongrun Import and Export Co.,Ltd (Free Member)
23192CA Spherical Roller Bearing 460X760X240MM
23192CA
460 x 760 x 240
Self-Aligning Roller Bearings
459 KG
P0 P6 P5 P4 P3 P2
Open
Gcr15/Bearing Steel
TT, Western Union, LC at sight
15 days
Ningbo Zhenhai Hualei Bearing Co., Ltd (Free Member)
Bearing Dimensions: 460X760X240MM/Metric ID (inner diameter)/Bore: 460mm OD (outer diameter): 760mm Width/Height/thickness: 240mm
SUK10C Rod End
SUK10C Rod End
SUK10C
8 x 19.05 x 14
SAK C
0.088 KG
ZV1
None
GCR15
TT/LC
20 days
Shaanxi Dreamway Machinery Co., Ltd (Free Member)
Product Model: SUK10C Structure: SUK8C Inside Diameter: 10 mm Outside Diameter: 19.05 mm Thickness: 14 mm Seals Type: Material: GCR15 Precision Rating: ZV1
32238 Taper roller bearing 190*340*97mm
190 x 340 x 97
Taper roller bearing
36.1 KG
P0 P6 P5 P4 P3 P2
GCR15
20 Days
Jinan UCO Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:Taper roller bearing 32238 190*340*97mm Lubrication: Oil or Grease Dimensions: ID (inner diameter)/Bore: 190mm OD (outer diameter):340mm Width/Height/thickness: 97mm Weight:36.1kg