Found 2 products for W638/1.5-2Z
W638/1.5-2Z Deep Groove Ball Bearing
[2012-11-29]
View More
Part Number:
W638/1.5-2Z
Dimension:
1.5 x 4 x 2
Structure:
Deep Groove Type Ball
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5
Seals Type:
2Z
Bearing Material:
steel
Shanghai Xingzhi Industrial Co.Ltd (Free Member)
Bearing name: SKF W638/1.5-2Z bearing New Model: W638/1.5-2Z Old Model: In Diameter: 1.5 mm Out Diameter: 4 mm Thickness: 2 mm Reference: W638/1.5-2Z Bearing brand: SKF Bearing class: Deep groove ball bearings
Deep Groove Ball Bearing W638/1.5-2Z
[2012-12-31]
View More
Part Number:
W638/1.5-2Z
Dimension:
25 x 4 x 1.5
Structure:
ball bearing
Grade Of Accuracy:
p4
Seals Type:
zz
Bearing Material:
stainless steel
Tangshan Jieli Electromechanical Equipment Co., Ltd (Free Member)
•Item: W638/1.5-2Z •Type:Deep Groove Ball Bearing •Closures: 2 Metal Shields •Lubrication: Self Lubricated (Grease) •Dimensions: 2mm x 4mm x 1.5mm/Metric •ID (inner diameter)/Bore: 2mm •OD (outer diameter): 4mm •W ...
Tapered roller bearings LL788349/LL788310
LL788349/LL788310
1024.800 x 1219.200 x 65.0875
Tapered roller bearings
ZHONCHUANG GROUP (HK) CO.,LTD (Free Member)
30313 bearing 65x140x36mm
30313 bearing 65x140x36mm
65 x 140 x 36
tapered roller bearings
Mass:
2.387 KG
P0,P6,P5,P4
open
chrome steel /carburizing steel
Payment term:
T/T, Western Union, L/C
Delivery time:
3 days after receiving your payment
Jinan Yuxin Bearing Company (Free Member)
Bearing Type:Taper roller bearing Inner Diameter:60mm Outer diameter:140mm Width:36mm Weight :2.387kg
NNU4980 bearing
NNU4980 bearing
NNU4980
400 x 540 x 140
Cylindrical roller bearing
Mass:
88.2 KG
P0 P6 P5 P4
open Z ZZ RS RZ
chrome steel
Payment term:
T/T L/C at sight
Delivery time:
7 days
Jiangsu snader bearing co.ltd (Free Member)
Demension:400*540*140mm Weight:88.2 kg 1.high precision 2.low noise ,long life 3.high rotation speed