Found 1 products for TR131305 Tapered Roller Bearing
TR131305 Tapered Roller Bearing
[2013-10-31]
View More
Part Number:
TR131305
Dimension:
65 x 130 x 51
Structure:
Roller Bearing
Mass:
2.974 KG
Grade Of Accuracy:
p0 p2 p5
Seals Type:
open
Bearing Material:
chrome steel
Payment term:
D/P T/T L/C
Delivery time:
15 days or so
Liaocheng XBRB Bearing Manufacturing Co., Ltd (Free Member)
Brand name: XBRB or as u required Model number: TR131305 Structure: Tapered Roller Bearings Bore size: 65mm Outside diameter: 130mm Width: 51mm
6004-2RS Deep Groove Ball Bearing
[2012-11-28]
View More
Part Number:
6004-2RS
Dimension:
20 x 42 x 14
Bearing Material:
STELL
Shanghai Xingzhi Industrial Co.Ltd (Free Member)
FAG 6004-2RS Deep Groove Ball Bearing Bearing name: FAG 6004-2RS Deep Groove Ball Bearing New Model: 6004-2RS Old Model: 180104 In Diameter: 20 mm Out Diameter: 42 mm Thickness: 12 mm Reference: 6004.2RSR
UCP212 Pillow Block Ball Bearing
UCP212
60 x 65.1 x 241
Structure:
Pillow Block Ball Bearing
Payment term:
TT,West Union ,PayPal
Delivery time:
Within 3-5 days
Wuxi Guangqiang Bearing Co.,Ltd (Free Member)
UCP212 Pillow Block Ball Bearing 1.Good quality 2.Big stock 3.Quick delivery
6001ZZ bearing 12x28x8mm
6001ZZ bearing 12x28x8mm
6001ZZ
12 x 28 x 8
single row deep groove ball bearing
Mass:
0.021 KG
Grade Of Accuracy:
P6
Seals Type:
SHIELD
SPCC
TT.LC.DP
35DAYS
Ningbo Donghuang Bearing Co.,Ltd. (Free Member)
Chrome steel Shielded Ball Bearing 6001ZZ Electric motor quality, Bearings 6001ZZ is a popular item that could be used in many application that uses this size 12x28x8 mm