Found 7 products for SL183004 cylindrical roller bearing
UWE Slewing Bearing (Free Member)
Shaanxi Dreamway Machinery Co., Ltd (Free Member)
Product Model: SL183004 Structure: Cylindrical Roller Bearing Inside Diameter: 20 mm/inch Outside Diameter: 42 mm/inch Thickness: 16 mm/inch
HONGKONG GOOD BEARING CO.,LIMITED (Free Member)
SL 183004 Cylindrical Roller Bearing Dimension:20x42x16mm Basic Dynamic Load Rating:30500N Basic Static Load Rating:26500N Fatigue Load Limit:4450N
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (Free Member)
SL183004 Cylindrical Roller Bearing Bearing Model No.:SL183004 Size:20x42x16mm
LUOYANG BRS BEARING CO.,LTD. (Free Member)
Linqing HOJE Bearing Co.,LTD (Free Member)
NCF 3004V (SL183004) bearing type full complement cylindrical roller bearings are with a single rib on one side of the outer ring. A snap ring is on the other side which makes the shaft be stationary