Found 2 products for SIGEW70ES Bearing
SIGEW70ES joint bearing
[2013-08-03]
SIGEW70ES joint bearing
View More
Part Number:
SIGEW70ES
Dimension:
70 x 92 x 70
Structure:
SIGEW ES
Mass:
9..6 KG
Grade Of Accuracy:
ZV1
Bearing Material:
GCR15
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
20 days
Jinan UCO Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings SIGEW70ES 70mm*92mm*70mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 70mm x 92mm x70mm/Metric
SIGEW70ESJoint Bearing
[2014-06-11]
SIGEW70ESJoint Bearing
View More
Part Number:
SIGEW
Dimension:
70 x 92 x 70
Structure:
SIGEW ES
Mass:
9.6 KG
Grade Of Accuracy:
ZV1
Seals Type:
None
Bearing Material:
GCR15
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
20 days
Shaanxi Dreamway Machinery Co., Ltd (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings SIGEW70ES 70mm*92mm*70mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 70mm x 92mm x70mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 70mm OD (
TTSX495(4379/495) screw down bearing
TTSX495
432 x 495 x 172
Screw down bearing
Seals Type:
open
G20Cr2Ni4A (Case carburization)
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
Current Code:TTSX495 Old code:4379/495 Dimension:432x495x172mm Weight:210 kgs The forging material:G20Cr2Ni4A( Case carburization) The delivery time:40-50 days The package:standard export wooden case.
22205MB bearing 25×52×18mm
22205MB bearing 25×52×18mm
22205MB
25 x 52 x 18
22205MB
0.178 KG
ABEC-1(P0), ABEC-3(P6)
open
chrome steel, Gcr15 or as customers' requirement
According to the quantity 15-40 days after order c
Weihai Sheng Lei Rolling Bearing Co.,Ltd (Free Member)
30305 bearing 25*62*17mm
30305 bearing 25*62*17mm
25 x 62 x 17
single
0.263 KG
p0,p6,p5
single
chrome steel , carbon steel
30%TT in advance , 70%see copy B/L
IN STOCK
Linqing DEO BEARING Co.,Ltd (Free Member)
3490 inch tapered roller bearing 38.1x79.375x29.37mm
38.1 x 79.375 x 29.37
inch tapered roller bearing
P0,P6,P5,P4,P2
Chrome steel Gcr15
1-30 Days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
3490 inch tapered roller bearing 38.1x79.375x29.37mm Item:3490 Inch tapered roller bearing Type: Inch tapered roller bearing Material: Chrome steel Gcr15 Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5