Found 2 products for SIGEW63ES Joint Bearing
SIGEW63ES joint bearing
[2013-08-03]
SIGEW63ES joint bearing
View More
Part Number:
SIGEW63ES
Dimension:
63 x 83 x 63
Structure:
SIGEW ES
Mass:
6.8 KG
Grade Of Accuracy:
ZV1
Bearing Material:
GCR15
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
20 days
Jinan UCO Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings SIGEW63ES 63mm*83mm*63mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 63mm x 83mm x63mm/Metric
SIGEW63ES Joint Bearing
[2014-06-11]
SIGEW63ES Joint Bearing
View More
Part Number:
SIGEW
Dimension:
63 x 83 x 63
Structure:
SIGEW ES
Mass:
6.8 KG
Grade Of Accuracy:
ZV1
Seals Type:
None
Bearing Material:
GCR15
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
20 days
Shaanxi Dreamway Machinery Co., Ltd (Free Member)
Product Model: SIGEW63ES Structure: SIGEW ES Inside Diameter: 63 mm Outside Diameter: 83 mm Thickness: 63 mm Seals Type: Material: GCR15 Precision Rating: ZV1
Excavator bearing AC5836
Excavator bearing AC5836
AC5836
289 x 355 x 34
AC5836
P5
Seals Type:
Excavator walk bearing
Shandong Teng yi bearing co., LTD (Free Member)
Excavator bearing AC5836 high speed, great bearing, long life can be used for excavator machinery
7230AC Angular Contact Ball Bearing 150x270x90mm
7230AC
150 x 270 x 90
Angular Contact Ball Bearing
19.5 KG
P0,P6,P5,P4,P2
ZZ,2RS,Open
Bearing steel / Chrome steel GCr15
TT/Paypal/LC
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
7230AC Angular Contact Ball Bearing Inner Diameter (ID):150 mm Outer diameter (OD): 270 mm Width/Height:90 mm Material:chrome steel(GCR15) Number of Row: double rows Seals type: open Contact