Found 1 products for SIGEW63ES 63mm*83mm*63mm
SIGEW63ES Joint Bearing
[2014-06-11]
SIGEW63ES Joint Bearing
View More
Part Number:
SIGEW
Structure:
SIGEW ES
Mass:
6.8 KG
Grade Of Accuracy:
ZV1
Seals Type:
None
Bearing Material:
GCR15
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
20 days
Shaanxi Dreamway Machinery Co., Ltd (Free Member)
Product Model: SIGEW63ES Structure: SIGEW ES Inside Diameter: 63 mm Outside Diameter: 83 mm Thickness: 63 mm Seals Type: Material: GCR15 Precision Rating: ZV1
Angular Contact Ball Bearing 7001C
[2012-10-24]
View More
Part Number:
7001C
Bearing Material:
Gcr15
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (Free Member)
Angular Contact Ball Bearing 7001C ID:12MM OD:28MM TH:8MM Cr (kN):5.8 Cor(kN):2.95 N.W.:0.024kgs