Found 1 products for SI70ES-2RS Heavy Duty Rod End Bearing
SI70ES-2RS Rod End (Size:70x160x280mm)
[2022-02-26]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
SI70ES-2RS
Series:
SI...ES-2RS
Structure:
Rod Ends
Mass:
8.33 KG
Seals Type:
Sealed
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
SI70ES-2RS Heavy Duty Rod End Bearing Size: 70x160x280mm Bore Diameter Bearing (d): 70mm Outer Eye Diameter (d2): 160mm Total Length Internal Thread Head (L4): 280mm
MI-26-N Inch Needle Roller Bearing 50.8x65.08x25.4mm
[2014-01-09]
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
Part Number:
MI-26-N
Structure:
Needle Roller
Mass:
0.27 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P2
Seals Type:
Optional
Bearing Material:
Bearing Steel
Payment term:
By T/T or Western Union
Delivery time:
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
MI-26-N Inch Needle Roller Bearing 50.8x65.08x25.4mm Stock QTY: 690pcs (More on the way) Size:50.8x65.08x25.4mm Weight:0.27KG
013.30.1000 internal teeth UWE slewing bearing/slewing ring
View More
slewing bearing
Grade Of Accuracy:
normal
rubber seal
50Mn, 42CrMo
FOB Dalian
30-45 days
UWE Slewing Bearing (Free Member)
1305 bearing
1305 bearing
self aligning ball bearing
0.257 KG
P0,P6,P5,P4,P2
open
Chrome steel GCr15
T/T,L/C
from stock
Angel International Industrial Limited (Free Member)
Item:1305 self aligning ball bearing Dimension:25*62*17mm Weight:0.257kg
23218B Spherical Roller Bearings 90*160*52.4mm