Found 1 products for SI70ES-2RS Bearing Requiring Maintenance
SI70ES-2RS Rod End (Size:70x160x280mm)
[2022-02-26]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
SI70ES-2RS
Dimension:
70 x 160 x 280
Series:
SI...ES-2RS
Structure:
Rod Ends
Mass:
8.33 KG
Seals Type:
Sealed
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
SI70ES-2RS Heavy Duty Rod End Bearing Size: 70x160x280mm Bore Diameter Bearing (d): 70mm Outer Eye Diameter (d2): 160mm Total Length Internal Thread Head (L4): 280mm