Found 1 products for SI35ET-2RS Rod Ends with a Female Thread
SI35ET-2RS Rod End (Size:35x82x166mm)
[2022-03-01]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
SI35ET-2RS
Dimension:
35 x 82 x 166
Series:
SI...ET-2RS
Structure:
Rod Ends
Mass:
1.5 KG
Seals Type:
Sealed
Bearing Material:
Zinc Plated Carbon Steel Rod End Body, Chrome Steel Inner Ring
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
SI35ET-2RS Female Threaded Rod End Size: 35x82x166mm Bore Diameter Bearing (d): 35mm Outer Eye Diameter (d2): 82mm Total Length Internal Thread Head (L4): 166mm
204KRR3 Bearing
[2013-03-19]
204KRR3 Bearing
View More
Part Number:
204KRR3
Dimension:
20 x 47 x 17.75
Structure:
Agricultural Machinery Bearing
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
ZZ, 2RS,Open
Bearing Material:
Gcr15, Stainless steel. 440C, 304, 316.
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Item:204KRR3 20*47*17.75 Bearing Type:204KRR3 Agriculture Machinery Bearing Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 20 mmx47mm x17.75mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 20mm OD (outer diameter): 47mm Width/Height/thickness:17.75mm
ZKLF1762 Thrust Angular Contact Ball Bearing 17x62x25mm
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
ZKLF1762
17 x 62 x 25
Thrust Angular Contact
Mass:
0.45 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P2
Optional
Bearing Steel
Payment term:
T/T or Western Union
Delivery time:
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
ZKLF1762 Thrust Angular Contact Ball Bearing 17x62x25mm Stock QTY:280.pcs (More on the way) Size:17x62x25mm Weight:0.45KG
RAXZ545 Combined Needle Roller Bearing 45x58x31mm
RAXZ545
45 x 58 x 31
Combined Needle Roller
0.255 KG
P0~P2 ; ABEC1~ABEC9
Optional
Bearing Steel ; Others
Paypal ; Western Union ; T/T
Within 3 working days
RAXZ545 Combined Needle Roller Bearing 45x58x31mm Stock QTY:330.pcs (More on the way) Size:45x58x31mm Weight:0.255KG
6803 thin walled ball bearing 6803zz bearing 17x26x5mm