Found 1 products for SI30ES-2RS Heavy Duty Rod End Bearing
SI30ES-2RS Rod End (Size:30x73x146.5mm)
[2022-02-26]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
SI30ES-2RS
Dimension:
30 x 73 x 146.5
Series:
SI...ES-2RS
Structure:
Rod Ends
Mass:
0.976 KG
Seals Type:
Sealed
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
SI30ES-2RS Heavy Duty Rod End Bearing Size: 30x73x146.5mm Bore Diameter Bearing (d): 30mm Outer Eye Diameter (d2): 73mm Total Length Internal Thread Head (L4): 146.5mm
BT1B443786AB tapered roller bearing
[2012-12-06]
View More
Part Number:
BT1B443786AB
Dimension:
216.408 x 285.750 x 49.29
Structure:
tapered roller bearing
Grade Of Accuracy:
P5 P6 PO
Seals Type:
open
Bearing Material:
GCr15SiMn GCr15 G20Cr2Ni4A
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
Current Code:BT1B443786AB Dimension:216.408x285.750x49.29mm Weight:7.85kgs The cage type: steel cage The forging material:GCr15SiMn GCr15 G20Cr2Ni4A The delivery time:20-30 days The package:standard export wooden case If you want to know mo ...
DFU5010-4 Ball Screws
DFU5010-4 Ball Screws
View More
DFU5010-4
Ball Screws
Mass:
according the length KG
Grade Of Accuracy:
C0, C1 ,C2 ,C3 ,C5, C7 ,C10
bearing steel Gcr15
Payment term:
TT ,PAYPAL ,Western Union,LC
Delivery time:
according your quantity
FENGYUN IMPORT & EXPORT CO.,LIMITED (Free Member)
6910 bearing 50*72*12mm
6910 bearing 50*72*12mm
50 x 72 x 12
single
0.133 KG
p0,p6,p5
single
chrome steel , carbon steel
30%TT in advance , 70%see copy B/L