Found 1 products for SI30ES-2RS Bearing Requiring Maintenance
SI30ES-2RS Rod End (Size:30x73x146.5mm)
[2022-02-26]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
SI30ES-2RS
Dimension:
30 x 73 x 146.5
Series:
SI...ES-2RS
Structure:
Rod Ends
Mass:
0.976 KG
Seals Type:
Sealed
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
SI30ES-2RS Heavy Duty Rod End Bearing Size: 30x73x146.5mm Bore Diameter Bearing (d): 30mm Outer Eye Diameter (d2): 73mm Total Length Internal Thread Head (L4): 146.5mm
L555249/L555210 tapered roller bearing
[2012-12-16]
View More
Part Number:
L555249/L555210
Dimension:
292.1 x 374.65 x 47.625
Structure:
tapered roller bearing
Seals Type:
open
Bearing Material:
GCr15SiMn GCr15 G20Cr2Ni4A