Found 1 products for Rotary worktable bearings KC055CP0/XP0
KC055CP0/KC055XP0/KC055AR0 Thin-section Ball Bearing
[2013-08-14]
View More
Part Number:
KC055CP0/XP0
Dimension:
5.5 x 6.25 x 0.375
Structure:
Thin-section Ball Bearing
Mass:
0.268 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P5
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
100%TT before shipping
Delivery time:
15
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co.,Ltd. (Free Member)
Bearing model:KC055CP0/XP0 Thin-section Ball bearing Inner Diameter (ID):5.5 inch Outer Diameter (OD):6.25 inch Width/Height: 0.375 inch Material:chrome steel(GCR15) Weight:0.268 kg Number of Row: single row Seals type: Open
22311C/W33 22311C Spherical Roller Bearing
[2013-01-28]
View More
Part Number:
22311C/W33
Dimension:
55 x 120 x 43
Structure:
Spherical Roller Bearing
Seals Type:
ZZ, 2RS,Open
Bearing Material:
Gcr15, Stainless steel. 440C, 304, 316.
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Item:22311C/W33 22311C 55*120*43 Bearing Type: Spherical Roller Bearing Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 55mm x 120mm x 43mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 55mm OD (outer diameter): 120mm Width/Height/thickness: 43mm
NU1026 bearing
NU1026 bearing
NU1026
130 x 200 x 33
NU1026
Mass:
depends KG
P0 P6 P5 P4 P2
open
chrome steel
Payment term:
T/T L/C at sight
Delivery time:
7 days
Jiangsu snader bearing co.ltd (Free Member)
1.NU1026 bearing 2.cylindrical roller bearing 3.goods in stock, delivery in time
LBE 60 AJ Linear Ball Bearing 60x90x125mm
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
LBE 60 AJ
60 x 90 x 125
Linear Ball
1.675 KG
P0~P2 ; ABEC1~ABEC9
Optional
Bearing Steel ; Others
Paypal ; Western Union ; T/T
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
LBE 60 AJ Linear Ball Bearing 60x90x125mm Stock QTY:220.pcs (More on the way) Size:60x90x125mm Weight:1.675KG
NN3019 bearing 95*145*37mm
NN3019 bearing 95*145*37mm