Found 1 products for Roller Bearing 280RV3901
280RV3901 Cylindrical Roller Bearing 280mm*390mm*220mm
[2015-06-08]
View More
Part Number:
280RV3901
Dimension:
280 x 390 x 220
Structure:
4 row
Mass:
81.5 KG
Grade Of Accuracy:
P0, P6, P5, P4, P2
Seals Type:
open
Bearing Material:
bearing steel
Payment term:
T/T LC
Delivery time:
3 DAYS
Shanghai CKF Bearing Co.,Ltd (Free Member)
tapered roller bearing 32922 2007922
[2013-01-18]
View More
Part Number:
Dimension:
110 x 150 x 25
Structure:
tapered roller bearing
Grade Of Accuracy:
p
Seals Type:
open
Bearing Material:
gcr15
Liaocheng EST Bearing Co.,Ltd (Free Member)
51100 single direction thrust ball bearings
10 x 24 x 9
ball bearings
P0,P6
GCr15
JINAN LEVO BEARING CO.,LTD (Free Member)
1.51100 single direction thrust ball bearings 2.size:10*24*9mm 3.material:GCr15 4.cage : steel cage 5.high quality
GX20T Spherical Plain Bearings With Fittings Crack
GX20T
20 x 55 x 14.5
Spherical Plain Thrust Bearing
Mass:
0.246 KG
High Precision
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
Negotiable
Zhangzhou SDTZ Bearing Co.,Ltd (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings GX20T 20mm*55mm*14.5mm Type: Radial Spherical Plain Bearings GX20T Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 20mm x 55mm x14.5mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 20mm