Found 1 products for RKS.222500101001 slewing ring
RKS.222500101001 Crossed roller slewing bearings(979*715*100mm) with external gear teeth for Textile machine
[2019-09-21]
US100 ~ 1000 / Piece
View More
Part Number:
RKS.222500101001
Dimension:
715 x 979 x 100
HS Code:
Number of Rows:
single row
Structure:
ball type
Seals Type:
yes
Bearing Material:
50Mn,42rMo
Payment term:
Delivery time:
10Dayse
Shipping Ways:
by sea or by air
Xuzhou Bangrui International Trade Co.,Ltd (Free Member)
30206 taper roller bearings 30x62x17.5mm
[2013-08-05]
View More
Part Number:
Dimension:
30 x 62 x 17.5
Structure:
roller bearing
Mass:
0.232 KG
Grade Of Accuracy:
ABEC-1 ABEC-3 ABEC-5 ABEC-7
Seals Type:
open
Bearing Material:
GCr15(Chrome steel)
Payment term:
L/C T/T Western Union
Delivery time:
according to your quantity
Jinan YuXin bearing Co., Ltd (Free Member)
Single row tapered roller bearings: Inner diameter range: 20mm ~ 1270mm Diameter size range: 40mm ~ 1465mm Width range: 15mm ~ 240mm Double row tapered roller bearings: Inner diameter range: 38mm ~ 1560mm Diameter size range: 70mm ~ 1800mm W ...
MTE-210 Four-point Contact Ball Slewing bearing 210.0072x373.024x40.005mm
MTE-210 /T
8.268 x 14.686 x 1.575
Four-point Contact Ball Slewing bearing
Mass:
17.24 KG
Grade Of Accuracy:
P0/P6/P5
Rubber/Fluororubber seals
50Mn
30% T/T in Advance, the balance 70%TT before shipp
30
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co.,Ltd. (Free Member)
Bearing model: MTE-210 /T Four-point Contact Ball Slewing Bearing Inner Diameter (ID):8.268 inch Outer diameter (OD):14.686 inch Width/Height: 1.575 inch
NJ308 bearing 40*90*23mm
NJ308 bearing 40*90*23mm
NJ308
40 x 90 x 23
Roller bearing
P0 P2 P3 P4 P5 P6
Open
Chrome/stainless steel
T/T or Western Union
30-40 days after the deposite
Qingdao Shuntong Bearing Import & Export Co., Ltd (Free Member)
NJ308 bearing 40*90*23mm Type: Roller bearing Cage: steel Weight: 0.726kg