Found 2 products for RAE35NPPB Insert Ball Bearing
RAE35NPPB Radial Insert Ball Bearing
[2013-03-21]
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
Part Number:
RAE35NPPB
Dimension:
35 x 72 x 39
Structure:
Insert Ball Bearing
Grade Of Accuracy:
P0~P2
Seals Type:
Optional
Bearing Material:
Bearing Steel
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
RAE35NPPB Radial Insert Ball Bearing Structure:Insert Type:Ball Bearing Model:RAE35NPPB Inside Diameter: 35mm Outside Diameter: 72mm Breadth:39mm
RAE35-NPP-B Radial Insert Ball Bearing 35x72x39mm
[2014-09-15]
Part Number:
RAE35-NPP-B
Dimension:
35 x 72 x 39
Structure:
Radial Insert Ball
Mass:
0.47 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P2 ; ABEC1~ABEC9
Seals Type:
Optional
Bearing Material:
Bearing Steel ; Others
Payment term:
Paypal ; Western Union ; T/T
Delivery time:
Within 3 working days
RAE35-NPP-B Radial Insert Ball Bearing 35x72x39mm Stock QTY:330.pcs (More on the way) Size:35x72x39mm Weight:0.47KG
HSS71912-C-T-P4S high precision spindle bearing
View More
HSS71912-C-T-P4S
60 x 85 x 13
straight bore
P4 or higher
lip seals
Chrome steel GCR15
HONGKONG FAMOUS BEARING CO.,LIMITED (Free Member)
HK4520-K Drawn cup needle roller bearings 45x52x20mm
View More
HK4520-K
45 x 52 x 20
Drawn cup needle roller bearings with retainer
P0 P6 P5 P4 P2
RS 2RS
bearing steel Gcr15
Payment term:
TT ,PAYPAL ,Western Union
Delivery time:
according your quantity
FENGYUN IMPORT & EXPORT CO.,LIMITED (Free Member)
Item No:HK4520-K Drawn cup needle roller bearings 45x52x20mm Type:Drawn cup needle roller bearings with retainer Material:bearing steel Gcr15
NJ240EM/P6 bearing 200x360x58mm
NJ240EM/P6
200 x 360 x 58
Cylindrical roller bearing
Mass:
27.7 KG
P0 P6 P5 P4
open or sealed
chrome steel
T/T L/C at sight
7 days
Jiangsu snader bearing co.ltd (Free Member)
Demension:200*360*58mm Weight:27.7kg 1.high precision 2.low noise ,long life 3.high rotation speed