Found 1 products for Quote RB20030UUCC0 Bearing
RB20030UUCC0 Separable Outer Ring Crossed Roller Bearing 200x280x30mm
[2017-03-04]
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
Part Number:
RB20030UUCC0
Dimension:
200 x 280 x 30
Structure:
Crossed Roller
Mass:
6.70 KG
Grade Of Accuracy:
P0 ; P6 ; P5 ; P4 ; P2 ; USP
Seals Type:
Open ; U ; UU
Bearing Material:
Bearing Steel ; Others
Payment term:
T/T ; Western Union ; Paypal ; MoneyGram
Delivery time:
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
We've 20.pcs of RB20030UUCC0 Separable Outer Ring Crossed Roller Bearing 200x280x30mm In Stock,just feel free contact [email protected] or +86 13771456936 if you need RB20030 UUCC0
7207b bearing 35*72*17mm
[2013-08-26]
7207b bearing 35*72*17mm
View More
Part Number:
7207b
Dimension:
35 x 72 x 17
Structure:
single row
Mass:
0.271 KG
Grade Of Accuracy:
Seals Type:
open
Bearing Material:
stainless steel or other
Delivery time:
25 days
PEB Bearing CO., LTD (Free Member)
6204,6204-ZZ,6204-2RS deep groove ball bearing
View More
6204/6204-ZZ/6204-2RS
20 x 47 x 14
deep groove ball bearing
0.106 KG
ABEC-1(P0), ABEC-3 (P6), ABEC-5(P5).
open/ZZ/2RS
high carbon chrome bearing steel
Payment term:
FOB SHANGHAI
according to the quantity
Changzhou Orient Steel Ball Co.,Ltd (Free Member)
352213 Bearing 65x120x75mm
352213 Bearing 65x120x75mm
65 x 120 x 75
tapered roller bearing
Open
Chrome Steel (Gcr15)
by T/T in advance
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (Free Member)
Item:352213 Roller Bearings Type: Tapered Roller Bearing Material: Chrome Steel Gcr15 Size:65x120x75mm ID (inner diameter) bore:65mm OD (outer diameter):120mm Width/Heigh/Thickness:75mm Dimensions:65mmx120mmx75mm
RB20030UUCC0P5 Crossed Roller Bearing-200x280x30mm
RB20030
200 x 280 x 30
Crossed Roller
6.7 KG
P5/P4/P2
Rubber/Two side
GCr15
T/T
3 days After payment
Luoyang BoYing Bearing Co., Ltd. (Free Member)
- ID (Inner Diameter, Bore) = 200 mm - OD (Outer Diameter) = 280 mm - Width (Height,thickness) = 30 mm Precision Rating:P5/P4/P2 Radial load rating Cr(KN): 114 Weight(Kg): 6.7 Material:GCr15 bearing s