Found 1 products for Quote LBCD40A-2LS Linear Bushing
LBCD40A-2LS Linear Ball Bearing / Linear Bushing 40x62x80mm
[2017-10-16]
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
Part Number:
LBCD40A-2LS
Structure:
Ball Bushing
Mass:
0.34 KG
Grade Of Accuracy:
High Precision
Seals Type:
Open ; LS ; 2LS
Bearing Material:
Bearing Steel : Others
Payment term:
T/T ; Western Union; Moneygram ; Paypal
Delivery time:
3 Working Days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
We've 180.pcs of LBCD40A-2LS Linear Ball Bearing / Linear Bushing 40x62x80mm In Stock,just feel free contact [email protected] or +86 13771456936 if you need LBCD 40 A-2LS
7017 Full Ceramic Zirconia/Silicon Nitride ball Bearing
[2013-03-12]
Structure:
angualar contact ball bearings
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4
Seals Type:
open or with seals
Bearing Material:
Si3N4/ZrO2
Xing Lun Bearings Group Limited (Free Member)
ceramic bearings ZrO2/Si3N4 7017 Description: ID:85M * OD:130MM * TH: 22MM N.W.: ZrO2 0.71kg / Si3N4 0.38kg Material : Si3N4 / ZrO2