Found 1 products for Quote CFASH16-35 Stainless Cam Follower
CFASH16-35 Stainless Cam Follower Bearing / Track Roller Bearing 16x35x52mm
[2019-03-04]
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
Part Number:
CFASH16-35
Dimension:
16 x 35 x 52
Structure:
Cam Follower
Mass:
0.17 KG
Grade Of Accuracy:
P0 ; P6 ; P5
Seals Type:
Optional
Bearing Material:
SUS440C ; SUJ2
Payment term:
Wire Transfer; Western Union; Paypal
Delivery time:
3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
We've 850.pcs of CFASH16-35 Stainless Cam Follower Bearing / Track Roller Bearing 16x35x52mm In Stock,just feel free contact [email protected] or +86 13771456936 if you need CFASH16-35
7314B 7314BM 66314F 66314 Angular Contact Ball Bearing
[2013-01-11]
View More
Part Number:
7314B
Dimension:
70 x 150 x 35
Structure:
Angular Contact Ball Bearing
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
ZZ, 2RS,Open
Bearing Material:
Gcr15, Stainless steel. 440C, 304, 316.
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Item: 7314B 7314BM 66314F 66314 Bearing Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 70mm x 150mm x 35mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 70mm OD (outer diameter): 150mm Width/Height/thickness: 35mm
H2317 Adapter sleeve
H2317 Adapter sleeve
View More
H 2317
75 x 110 x 82
Adapter sleeves
no
20 Number Steel,45 Number Steel
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
Current Code:H2317 Dimension:75x110x82 mm Lock Nut:KM17 Locking device:MB17 Matched Bearing type:2317K, 22317EK, C2317K Weight:1.35kgs The Ring material:20 Number steel ,45 Number steel
8118/P4 bearing 90X120X82MM
8118/P4 bearing 90X120X82MM
8118/P4
90 x 120 x 82
Thrust Roller Bearing
Mass:
0.8 KG
P4,P5,P6
ZZ,RS,OPEN
GCr15
Payment term:
T/T,D/A
Delivery time:
AS PER QUANTITY
Dalian Xinyalong Technology Co., Ltd. (Free Member)
3811/560 Four Row Taper Roller Bearing 560mm × 920mm × 620mm
560 x 920 x 620
Tapered Roller Bearing
1645 KG
ABEC-1 to ABEC-9 ; P0 to P2
Open / 2RS / ZZ
GCr15, Chrome Steel
TT / LC / Western Union
5-7days after order confirmed
Wuxi FSK Transmission Bearing Co.,Ltd (Free Member)
New Model: 3811/560 Old Model: 10777/560 Size: 560mm × 920mm × 620mm Weight: 1645kg Row: Four Row Part Name: Cheap Tapered Roller Bearing